Home > Nasz zespół > Lektor i teatrolog – Julia Sitarska

Lektor i teatrolog – Julia Sitarska

Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Nagrodzona na XLIV Kaliskich Spotkaniach Teatralnych za rolę Olgi w Ćwiczeniach z Czechowa w reż. Pawła Miśkiewicza. Brała udział m.in. w projekcie warsztatowym Roberta Wilsona Symptoms/Akropolis w Teatrze Dramatycznym w Warszawie i Monologach, projekcie reżyserskim Krystiana Lupy w tym samym teatrze, jako reżyser, autor i aktor. Współpracuje z instytucjami artystycznymi w Polsce i prowadzi warsztaty teatralne po angielsku dla dzieci i młodzieży. Od roku 1997 pracuje także jako tłumacz języka angielskiego, a w 2007 r. obroniła pracę magisterską na temat języka angielskiego w elżbietańskiej Anglii. Nauczanie dzieci jest naturalnym dopełnieniem jej pasji do teatru i języka angielskiego.

Wychowała się w Stanach Zjednoczonych. Interesuje ją docieranie do miejsc w nas, które nie zawsze mamy szansę pokazać na co dzień.