Home > O szkole > Historia

Historia

Zapraszamy Państwa do prześledzenia blisko 15-letniej historii naszej szkoły. Dowiecie się jak ewoluowała idea i jak się rozwijaliśmy.

OTWARCIE 2003-2004:

W maju 2003 roku narodziła się idea stworzenia szkoły języka angielskiego wyłącznie dla dzieci, gdzie stałyby one na pierwszym miejscu i uczyły się w najlepszych dla siebie warunkach – przez zabawę, w pięknym, przyjaznym otoczeniu i małych grupach. Założyciele – Monika i Piotr Pruszyńscy, tworzyli to miejsce przede wszystkim z myślą o własnych dzieciach, ponieważ będąc filologami wierzyli, że język obcy jest niezbędnym na przyszłość wyposażeniem każdego młodego człowieka. Uważali, że w wieku 14-15 lat język powinien już być opanowany w stopniu, który umożliwiałby chociażby dalszą edukację za granicą, a nie dopiero wtedy być szkolony. Uważali, że w obecnej dobie, młodzież jest obciążona zarówno nauką jak i zajęciami dodatkowymi w takim stopniu, że włączanie im dopiero na tym etapie intensywnej nauki języka jest dodatkowym obciążeniem. Tym bardziej, że małe dzieci uczą się o wiele szybciej… Łatwiej im również przyswoić intonację i akcent…

Stąd we wrześniu 2003 roku otworzyliśmy pierwszą placówkę Junior English School.
Nasza pierwsza siedziba mieściła się w domku jednorodzinnym z ogrodem, przy ul. Locci na Sadybie w Warszawie. Mieliśmy mnóstwo energii, dobrych chęci, świetną kadrę i unikalną kameralną atmosferę. Udało nam się również przekonać wydawnictwo Longman – potentata na rynku wydawniczym z zakresu podręczników do nauczania angielskiego, żeby objął nas swoim patronatem metodycznym.
Nie mniej początki były trudne. We wrześniu zapisaliśmy  25 dzieci, w styczniu było już ich 32 i 46 na koniec roku.

Zatrudnialiśmy tylko 3 lektorów!
Chcielibyśmy podziękować baaardzo wszystkim rodzicom, którzy zaufali nam w tym pierwszym roku naszej działalności i powierzyli nam swoje dzieci oraz dzieciom, które swoim entuzjazmem,  uśmiechem i poszerzaniem wiedzy pokazywały zarówno nam jak i swoim rodzicom, że to co robimy ma sens.
Może trudno w to uwierzyć, ale garść naszych pierwszych uczniów nadal się z nami uczyła jeszcze 3 lata temu. Oczywiście już na poziomie certyfikatów C1- C2, ale jednak… Jedna z naszych absolwentek 2 lata temu stała się natomiast naszym nauczycielem 🙂

LATA 2004-2008

Rzesza naszych uczniów wciąż się powiększała.

Oczywiście już wtedy  odbywały się tradycyjne teraz zajęcia Halloween, warsztaty Christmas czy bal karnawałowy. Organizowaliśmy również uroczyste zakończenie roku szkolnego. W ogrodzie, dzieci odbierały przy burzy oklasków swoje dyplomy….

Rozpoczęliśmy współpracę z prywatnymi przedszkolami i zorganizowaliśmy pierwsze wyjazdy wakacyjne.Oczywiście do Siedzowa 🙂
Były absolutnie wyjątkowe! Nie tylko z uwagi na formułę total immersion i małe, kameralne grupy, z których zdążyliśmy już zasłynąć, ale także z uwagi na wspaniałych gospodarzy Siedzowa, którzy podzielili się z naszymi uczniami zarówno swoim magicznym domem, jak i anglistycznym doświadczeniem. Było tak domowo, że wyjeżdżały  z nami już 6-latki…
Na ten pierwszy wyjazd pojechały z nami również dzieci spoza szkoły, których rodzice, zadowoleni z efektów, zaproponowali nam na wynajem lokal po drugiej stronie Wisły, żebyśmy otworzyli szkołę blisko miejsca ich zamieszkania. I tak otworzyliśmy kolejną szkołę na Wawrze…  A z tego miejsca pozdrawiamy Siedzów  gorąco!

Staliśmy się również centrum egzaminacyjnym egzaminów międzynarodowych znanych dziś pod nazwą Pearson Test of English. Wielu naszych uczniów rokrocznie podchodziło do kolejnych stopni tych egzaminów i zawsze z sukcesem1

Zakończenie roku 2007-2008 było wyjątkowo huczne z uwagi na 5 rocznicę otworzenia szkoły. Był wielki jubileuszowy tort i dziecięcy szampan dla naszych uczniów. Wspaniale się bawiliśmy!

ROK SZKOLNY 2008 – 2009

To był bardzo brzemienny dla nas rok. Otworzyła się nasza pierwsza placówka licencyjna i to całkiem daleko, bo w przepięknym Ełku, przy ul. Korczaka 12…
A oto co piszą sami założyciele ełckich szkół – Jolanta i Tomasz Walczuk…
….Pomysł na szkołę kiełkował długi czas. Wiedzieliśmy, że chcemy mieć szkołę uczącą dzieci. Zaczęliśmy przeczesywanie internetu w poszukiwaniu szkoły najbardziej odpowiadającej naszym oczekiwaniom. Jola natrafiła na Junior English School, wysłała maila, potem kilka rozmów telefonicznych i…. spotkaliśmy się osobiście z Moniką i Piotrem.

Po spotkaniu sprawy zaczęły przyśpieszać. Po dokonaniu wielkiej rewolucji i przebudowie naszego domu udało się nam stworzyć szkołę, o której marzyliśmy. Czekaliśmy niecierpliwie na to co przyniesie wrzesień i jak wypadną pierwsze zapisy.

Początek naszej przygody to 65 uczniów, 4 lektorki i dwie sale lekcyjne. Nasze pracownie jeszcze nie posiadały tablic multimedialnych. Zakończenie roku szkolnego odbyło się  na świeżym powietrzu – w ogródku przy Szkole. Wydawało się, że miejsca będzie pod dostatkiem. Ale kiedy przyszli wszyscy nasi Uczniowie wraz z rodzicami zobaczyliśmy tak naprawdę jak duża jest nasza Szkoła…

LATA  2009-2011

Działo się….  w 2009 otworzyliśmy szkołę-siostrę TEEN ENGLISH SCHOOL, ponieważ duża część naszych uczniów już „wyrosła” z Juniora, a nadal chciała się z nami uczyć! Dzięki pomocy operatywnych mam ze szkoły integracyjnej udało nam się wydzierżawić skrawek przyziemia w tejże szkole i zaadoptować go w pełni na nasze, bardziej już nastoletnie potrzeby.
Baaardzo dziękujemy za tę inicjatywę!!!
Oczywiście rozwijaliśmy również działalność egzaminacyjną. Egzaminy PTE Young Learners zdawało średnio  50 uczniów w sesji, a wyniki było oszałamiające: 95% ocen A, a pozostałe 5% – B. Bardzo byliśmy dumni z naszych uczniów!

W 2010 opuściliśmy kameralną szkołę na ul. Locci i przenieśliśmy się do zdecydowanie większej przy ul. Burgaskiej, która służy nam do dziś. Z 5 sal lekcyjnych nagle zrobiło się 9! Zainwestowaliśmy również w multimedia i z tym rokiem wszystkie nasze sale w szkołach warszawskich zostały  wyposażone w ogromne, 70-calowe tablice multimedialne, komputery, projektory i wi-fi. Dla naszych uczniów, oprócz frajdy, wiązało się to również z unikalnym sposobem pracy z podręcznikiem, ponieważ większość kursów językowych opracowanych przez naszego patrona metodycznego, czyli Pearsona, przygotowanych było na tablice multimedialne. Skończyła się era odsłuchiwania materiałów audio z płyt CD, czy nawet z mp3. Teraz wystarczyło „kliknąć” odpowiednią ikonę w tzw. Active Teach i już… Rozwiązywanie ćwiczeń z podręcznika nie oznaczało już książki, ołówka i siedzenia w ławce. Od tego momentu wszystko działo się na tablicy multimedialnej….

A tymczasem w Ełku…

To czas realizacji naszego wielkiego marzenia – otworzenia drugiej szkoły w Ełku.
Po wielu poszukiwaniach udało się nam znaleźć lokal spełniający nasze oczekiwania co do wielkości. Chcieliśmy otworzyć szkołą zaprojektowaną od początku do końca w oparciu o nasze dotychczasowe doświadczenia. Od lutego do końca czerwca prowadziliśmy prace remontowe, by surowe i puste pomieszczenie w bloku przy ul. Jana Pawła II 24 zamienić w Szkołę.
Nie oznacza to oczywiście, że na boczny tor zeszła nauka w szkole przy ul. Korczaka. Nic z tych rzeczy 🙂

LATA 2011-2013

Otworzyła się placówka licencyjna na Gocławiu, która do dziś z powodzeniem rezyduje przy ul. Fieldorfa 5.
Uruchomiliśmy kolejną destynację wakacyjną. Dzieci wyjechały z nami nad piękny Bałtyk do miejscowości Łazy, gdzie spędzały czas pod języka angielskiego i aikido.
Na polu egzaminów PTE przeegzaminowaliśmy rekordową ilość naszych uczniów – 70 dzieci. Co więcej staliśmy się  pionierami na skalę europejską w kwestii wprowadzenia Pearson Test of English do przedszkoli językowych. Pierwsza grupa 5-6 latków, prowadzona w przedszkolu przez naszych lektorów, zdała z powodzeniem poziom Firstwords!

A w Ełku….

Przed końcem roku 2011 wpadliśmy na pomysł napisania listu do św. Mikołaja. Na wielkiej kartce papieru przykleiliśmy zdjęcia wszystkich naszych Uczniów i Lektorek, opatrzyliśmy całość podpisami i… wysłaliśmy do Finlandii, do Rovaniemi. List musiał zrobić wielkie wrażenie na Mikołaju, bo jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia listonosz przyniósł nam odpowiedź 🙂
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012-2013 połączyliśmy z obchodami 5 lecia istnienia naszych Szkół w Ełku. Był oczywiście tort (a nawet dwa), były prezenty dla uczniów będących z nami od początku istnienia Szkół i było oczywiście zdjęcie grupowe.

LATA 2013-2017

Placówka na Burgaskiej przeniosła się obok do jeszcze większego lokalu, który w pełni udało się przygotować na nasze potrzeby. Remont był niebotyczny… 350 m2 do zrównania z ziemią i postawienia na nowo, ale jest teraz pięknie!

Zaczęliśmy rokrocznie dostawać nagrody Medallions of Excellance przyznawane przez Pearson i Edexcel dla centrum egzaminacyjnego, które najlepiej przygotowuje swoich uczniów do egzaminów PTE. Co roku, wraz z naszymi uczniami, mamy przyjemność gościć w progach Ambasady Brytyjskiej w Warszawie, by odebrać nagrody i wyróżnienia.

Podczas wakacji zaczęliśmy zabierać naszych uczniów nie tylko w Polskę, ale też do Wielkiej Brytanii…

Napisaliśmy życzenia bożonarodzeniowe do Królowej o dostaliśmy odpowiedź! Nasi uczniowie zmierzyli się w kolejnych konkursach, w tym w imponującym Spring Book Challenge i zaskoczyli nas, bo naprawdę chcieli czytać i czytali! Po angielsku oczywiście!

Zaczynamy 15 rok działalności. Dlatego małe podsumowanie:

  • uczymy blisko 1000 dzieci w naszych placówkach
  • zatrudniamy 50 nauczycieli i 4 metodyków
  • administracja liczy 8 osób

To zobowiązuje 🙂 Do utrzymania jakości i uronienia łezki wzruszenia…